Home » نقاشی » اصفهان| دانش‌آموزان عشایر، میراث‌دار آداب و رسوم کشور هستند

اصفهان| دانش‌آموزان عشایر، میراث‌دار آداب و رسوم کشور هستند

به گزارش آموزش هنر نقاشی شارژ به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، نوزدهمین اردوی کشوری دانش‌آموزان عشایر با حضور جمعی گسترده از نوجوانان دختر عشایر از نقاط مختلف کشور در اردوگاه شهید بهشتی استان اصفهان برگزار شد.

آیین افتتاحیه اردوی دانش‌آموزان دختر عشایر با حضور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، مشاور معاون وزیر آموزش ابتدایی، مسئول آموزش و پرورش عشایر، مدیران کل وزارت آموزش و پرورش و مسئولین آموزش و پرورش استان همراه بود.

دانش‌آموزان عشایر، میراث‌دار آداب و رسوم کشور

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به این اردوی کشوری اظهار داشت: اصفهان، پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی بر خود می‌بالد که در سال جاری و پس از استان خراسان رضوی مجری برگزاری نوزدهمین اردوی کشوری دانش‌آموزان عشایر شد.

علی اکبر کمالی ادامه داد: این اردوی کشوری ماحصل 6 ماه برنامه‌ریزی منسجم است و افتخار آموزش و پرورش به وجود کسانی است که با وجود بی‌لطفی‌ها و نامهربانی‌ها همچنان به وظیفه خود عمل کرده و در واقع با خداوند خود معامله می‌کنند.

وی درباره ویژگی‌های چنین اردوهای دانش‌آموزی بیان کرد: چنین اردوهایی به شرط آن که با دوستی همراه باشد، هیچگاه از دیدگاه محو نخواهد شما و همچنین می‌توانید با سفر به نصف جهان از زیبایی‌های این استان بهره‌مند شوید و درس‌های زندگی را در این اردو مرور کنید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: شما دانش‌آموزان عشایر میراث‌دار آداب و رسوم این مرز و بوم بوده که به اصفهان آمده‌اید، امید است که این اردو زمینه‌ساز اتفاقات بزرگ دیگری باشد.

عشایر مصداقی بر عدالت هستند

علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش پیرامون عشایر تصریح کرد: با به زبان آوردن نام عشایر، افتخار، غرور و شرف یک کشور را در می‌یابیم و عشایر را همیشه با ویژگی‌هایی نظیر پاکی، پاکیزگی، صداقت، دوستی و غیره شناخته‌ایم، امروز اقتدار بانوان و دختران سرزمین خود را در نوزدهمین اردوی دانش‌آموزی عشایر کشور دیدیم و بیان احساسات آن‌ها را با تمام وجود دریافت کردیم.

وی خاطرنشان کرد: همت والای مردم ایران و شما جوانان که پرچمدار این مرز و بوم هستید باعث شده است که همگی یک صدا و یک دل و با در کنار هم بودن در برابر دشمنانی نظیر آمریکا و اسرائیل ایستادگی کنیم و همانند گذشته و برای بار دیگر مشت محکمی بر دهان آنها بزنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: امروزه ما میراث‌دار کسانی هستیم که سبب پیشرفت و اقتدار در حوزه دانش‌آموزان عشایر شده‌اند و اگر قرار بر نام بردن از مصادیق عدالت باشد، همچنان به قشر بزرگ عشایر خواهیم رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *