Home » نقاشی » برگزاری دومین جشنواره بازی های بومی و محلی در ماهیدشت

برگزاری دومین جشنواره بازی های بومی و محلی در ماهیدشت

 برگزاری دومین جشنواره بازی های بومی و محلی در ماهیدشتحیدریان  بخشدار ماهیدشت  در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه گفت: بیش ۲۵۰نفر در رشته ورزشی  فرهنگی اجتماعی و خدمات پزشکی شرکت دارند و بیش از هزار نفر به عنوان تماشاگر در این جشنواره حضور داشتند.
 
وی  گفت: اهالی این روستا  به کشاورزی  دامداری و  پرورش اسب کرد  مشغول هستند و محصولاتشان گندم ؛  جو ؛ نخود ؛چغندر کلزا ؛ سیب زمینی ؛گوجه سبزی خورشتی  است.

 
 حیدریان گفت: برگزاری این جشنواره با هدف افزایش روحیه روستاییان و ایجاد نشاط در جوانان  و احیای فرهنگ روستایی در بین افراد جامعه و زنده نگهداشتن اداب و رسوم های سنتی است .

وی افزود: این دومین جشنواره است که در بین روستاییان ماهیدشت برگزار می شود و چندی پیش نیز جشنواره بازی های بومی و محلی در روستای دوچغا درویش و جوره به عنوان روستای برتر عاری از دخانیات  برگزار شد و مورد استقبال مردم و ورزشکاران قرار گرفت.

حیدریان ادامه داد:برگزاری ورزش های بومی محلی زوران ، طناب کشی ، سرگیجان ، ورزش باستانی ، سوار کاری ، برپایی سیاه چادر ، پخت غذاهای محلی آش رشته ، آش دوغ ، بژی و کلانه از برنامه های این جشنواره است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *