Home » رنگ » تاثیرات جدی تغذیه سالم بر زیبایی کودکان

تاثیرات جدی تغذیه سالم بر زیبایی کودکان

سرویس سبک زندگی فردا: یکی از نشانه‌های عدم کمبود ریزمغذی‌هایی مانند ویتامین‌ها و مواد معدنی بر بدن کودکان، لطیف بودن پوست آن‌ها می‌باشد. در ادامه این مطلب را به نقل از سایت زندگی آنلاین می‌خوانیم.

تاثیرات جدی تغذیه سالم بر زیبایی کودکان

در واقع یکی از نشانه‌های کمبود ویتامین‌های B. و C. در کودکان خشکی پوست بدن آن‌ها بخصوص پوست صورت و دست‌ها می‌باشد که بخصوص این خشکی در فصول سرد سال بیشتر مشاهده می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود که کودکان در فصول سرد سال برای داشتن پوستی سالم و زیبا از منابع غذایی غنی از ویتامین‌های B. و C. بیشتر استفاده نمایند.

در همین راستا مصرف میوه‌ها و سبزی‌های با رنگ زرد و نارنجی، گوشت قرمز، مرغ و ماهی، حبوبات و حداقل ۳ تا ۴ سهم شیر و لبنیات روزانه برای ایشان توصیه می‌گردد.

در شرایطی که کودکی مبتلا به مشکلات خشکی پوست و بروز جوش‌های مقاوم بر روی پوست باشد، توصیه می‌شود که با پزشک اطفال در جهت تجویز مکمل‌های ویتامینی مینرالی مناسب مشورت گردد.

نقش ویتامین‌ها و مواد معدنی بر زیبایی و شفافیت چشم کودک
یکی از ویتامین‌های موثر بر شفافیت و زیبایی چشم‌ها، ویتامین A. می‌باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود که در رژیم غذایی روزانه کودک از منابع غنی پیش‌ساز ویتامین A. مانند انواع سبزی‌های با رنگ زرد و نارنجی همچون هویج، کدو حلوایی و انواع فلفل‌های دلمه‌ای رنگی استفاده شود.

به علاوه این که مصرف منابع غنی از ویتامین E. مانند انواع مغز‌های گیاهی (همچون بادام، فندق، بادام هندی و گردو) و منابع غنی از ویتامین C. می‌توانند در کنار ویتامین A. بر سلامت چشم‌های کودک موثر باشند.

نقش ویتامین‌ها و مواد معدنی بر سلامت و زیبایی مو‌های کودک

مو‌های نرم و لطیف از جمله نشانه‌های تامین کامل ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن کودک می‌باشند. از جمله ویتامین‌ها و مواد معدنی مفید برای زیبایی مو‌های کودک می‌توان به ویتامین بیوتین و ماده معدنی روی اشاره کرد. بیوتین در سبزی‌ها و روی در نان و غلات سبوس‌دار و گوشت‌های سفید به مقادیر بالایی یافت می‌شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود که حتما در رژیم غذایی کودک این مواد غذایی موجود باشند.

توصیه به مصرف مکمل‌های ویتامینی

مصرف هر نوع مکمل ویتامینی و مینرالی برای کودک تنها با توصیه متخصص تغذیه و یا پزشک اطفال امکان‌پذیر می‌باشد؛ بنابراین والدین نباید سرخود مکمل‌های مختلف ویتامینی را به کودک خود بخورانند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *