Home » نقاشی » دوستداران محیط زیست زباله‌های مسیر زائران اربعین را جمع‌آوری کردند

دوستداران محیط زیست زباله‌های مسیر زائران اربعین را جمع‌آوری کردند

به گزارش آموزش هنر نقاشی شارژ به نقل از گروه جامعه خبرگزاری فارس، هنگامی‌که از حفاظت محیط زیست صحبت به میان می‌آید، انجمن‌های مردم‌نهاد و فعالان محیط زیستی همیشه پیش‌قدم هستند.

 در سومین هفته از آبان ماه نیز برنامه‌های متنوعی از سوی سمن‌ها و فعالان محیط زیستی سراسر ایران برای تحقق این امر انجام شد.

به‌رسم هر هفته تلاش کردیم در قالب مجموعه قرار سبز به گوشه‌ای از فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزشی صورت گرفته از سوی انجمن‌ها و فعالان محیط ‌زیست اشاره‌ای کنیم و رسانه‌ای برای تمام این عزیزان باشیم.

* مسابقه نقاشی با موضوع محیط زیست بر روی بنرهای بازیافتی، توسط مهدکودک و پیش‌دبستانی راهین و انجمن شنه نوژین کردستان با همکاری کانون پرورش فکری در شهر موچشِ استان کردستان برگزار شد.

*کارگاه آموزشی حفاظت از محیط زیست توسط موسسه محیط زیست آسمانرود رحیم‌آباد و انجمن حامیان محیط زیست لنگرود استان گیلان در دبستان هدف و شهید انیس نوری رحیم‌آباد، رودسر انجام شد.

* گردهمایی سازمان‌های مردم‌نهاد و فعالان محیط زیست و منابع طبیعی عضو شورای هماهنگی استان کرمانشاه با حضور 100 نفر از دلسوزان طبیعت، در منطقه چالابه کرمانشاه جهت جمع‌آوری بذر بلوط و بررسی آفت‌هایی که زاگرس را تهدید می‌کند، برگزار شد.

*به همت انجمن همیاران محیط زیست و حیوانات و همکاری پایگاه بسیج شهید رجایی حوزه 4 عمار در خصوص فعالیت‌های  محیط زیستی، پاک‌سازی حاشیه جاده شاندیز خراسان رضوی با جمع‌آوری بیش از یک‌تن زباله انجام شد.

*اعضای جمعیت دوستداران محیط‌زیست لنگرود از تالاب کیاکلایه بازدید کردند. همچنین در دبستان فرزانه توسط آموزشیاران جمعیت دوستداران محیط زیست لنگرود در خصوص کاهش تولید و تفکیک زباله از مبدأ آموزش‌هایی داده شد.

*به همت انجمن حامیان طبیعت زاگرس ممسنی، سیزدهمین سه‌شنبه بدون خودرو در ممسنی استان فارس با شعار: پیشگام فرهنگ‌سازی باشیم، انجام گرفت.

*دانش آموزان مجتمع دخترانه سما از نهالستان جناب آقای افشار پدر بلوط ایران در لرستان بازدید کردند، در ادامه این برنامه کارگاه کاشت بلوط توسط آقای افشار برای دانش آموزان برگزار شد.

*به همت انجمن بانوان طبیعت دوست آبدانان ایلام، جمع‌آوری در بطری‌های پلاستیکی توسط دانش آموزان دبستان فاطمه جهت حفاظت از محیط زیست و کمک به نیازمندان انجام شد.

*پاک‌سازی معابر در روز اربعین توسط کانون محیط زیست، گردشگری و اقوام دانشکده علوم پزشکی نیشابور انجام شد.

*به همت گروهی از اعضای انجمن بوم بانان گیلان، جمع‌آوری زباله‌های مسیر حرکت زائرین اربعین حسینی انجام گرفت.

*نمایشگاه کاردستی با چوب بستنی در مدرسه دخترانه پویا در شهر یاسوج برگزار شد.

*مهد و پیش‌دبستانی نگاه نو در استان گیلان  با رویکرد محیط زیستی، مسابقه نقاشی با موضوع دُرنا و حفظ محیط زیست به مناسبت روز جهانی جلوگیری از تخریب محیط زیست در جنگ و درگیری‌های مسلحانه را برگزار کردند.

*به همت کمپین شهر پاک، گلدان‌هایی در غرفه بازیافت با شعار: اردبیل بااراده تو تغییر می‌کند، همراه با ارائه توضیحات در مورد نحوه استفاده دوباره از پت هایی که بعد از خالی شدن تبدیل به زباله می‌شوند و با کمترین میزان آب می‌توان به‌عنوان گلدان استفاده کرد، برگزار شد.

لازم به توضیح است که کمپین شهر پاک اولین بار توسط نهضت سبز زاگرس یاسوج، در کشور شروع به فعالیت کرد.

*پنجمین نشست سازمان‌های مردم‌نهاد محیط زیستی شمال خوزستان با حضور نمایندگان 19 انجمن محیط زیستی 7 شهرستان شمالی خوزستان در پارک ملی کرخه و مرکز تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی برگزار شد. در این نشست شرکت‌کنندگان در خصوص ایجاد یک تشکل استانی جهت پیگیری و پرداختن به موضوعات محیط زیستی شمال خوزستان به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

*کارگاه آموزشی آشنایی با جنگل‌های هیرکانی توسط موسسه محیط زیستی شقایق‌های وحشی هیرکانی در شهرستان رضوانشهر استان گیلان برگزار شد.

*همایش دوچرخه‌سواری همگام با صد و یکمین هفته از کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو با حضور بیش از دویست نفر به همت انجمن ژیانه وه ی ژینگه مهاباد و با همراهی هیئت دوچرخه‌سواری شهرستان برگزار و در پایان نیز به‌رسم یادبود به شرکت‌کنندگان هدایایی تقدیم شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *