Home » بسته بندی » سیستم های بازرسی برای چاپ بدون نقص

سیستم های بازرسی برای چاپ بدون نقص

سیستم های بازرسی برای چاپ بدون نقص

Inspection systems for defective printing

در زمانی که نیاز به افزایش کیفیت و ثبات و پویایی یک محصول تولیدی برای صاحبان برند افزایش می یابد نیاز به داشتن سیستم های بازرسی دقیق با فن آوری های بالا از حالت لوکس آن به یک ضرورت برای مبدل ها تبدیل شده است. زمانی که به دنبال یافتن یک سیستم بازرسی کیفی می گردید، مبدلها هم در حال بررسی و تحقیق در مورد سیستم های بازرسی کیفی هستند و در واقع به دنبال پیدا کردن بهترین سیستم بازرسی می باشند تا روی آن سرمایه گذاری کنند و در صددند که به بهترین آن دست یابند. نداشتن یک سیستم بازرسی با کیفیت می تواند تاثیرات منفی بر روی روندکاری شما داشته باشد، مثل افزایش احتمال اشتباهات و خطاها که بر روی کیفیت چاپ و افزایش ضایعات که ممکن است بر روی چاپ تاثیر بسیار ناخوشایندی بگذارد.

بر اساس گفته گای یوگو ( Guy Yogev ) مدیر بازاریابی برای تکنولوژی پیشرفته بینایی AVT Avanced Vision Technology مناسب ترین راه برای پیدا کردن بهترین سیستم بازرسی، این است که نه تنها به نیازهای فوری شرکت توجه شود، بلکه مدیران شرکت هم بایستی نیازهای بالقوه 5 سال آینده شرکت را هم در نظر داشته باشند، این روش می تواند راهگشای یک سیستم بازرسی مناسب باشد.

شرکت ( ISRA Vision ) ایسرا ویژن برای تمام بخش های چاپی، در ارتباط با بازرسی، مواردی را در نظر گرفته است و کار بازرسی را تنها یک بازرسی فیزیکی نمی داند. یک سیستم بازرسی خوب و در خور توجه در یک متن چاپی هم وارد می شود، اشکالات متداول مثل تغییر در رنگ ها ،ثبت نام های اشتباه،غلط های چاپی در مقالات، علامت گذاری های متون، مثل نقطه گذاری و ویرگول و…..ثبت مطالب، از بین بردن موارد مخدوش شده مثل خط خطی ها وچک نویس ها، ویرایش کردن ها و تصحیح مطالب ناقص را برعهده می گیرد. بنابر این انتخاب یک سیستم بازرسی مناسب می تواند تاثیر خوبی را در کیفیت محصول و کنترل فرآیندها داشته باشد و فرصت های جدید کسب و کار را افزایش دهد.

وی خاطر نشان کرد، زمانی که صاحبان برند به دنبال مشتریان خوب می گردند متصدیان و تهیه کنندگان بسته بندی ، با یک سیستم بازرسی مطمئن در سود و مزایای آن شرکت شریک می شوند و زمانی که بازار کسب و کار تکانی می خورد،آن ها با سیستم بازرسی AVT تکنولوژی پیشرفته بینایی (Advanced Vision Technology ) به عنوان یک نقطه بر جسته برای فروش وارد عمل می شوند. مالکان برند به نسبت موارد دیگر می خواهند که به آنها از طرف مشتری این اطمینان داده شود که آنها نیز به نوبه خود به این بازار نیازمندند، همانطور که نمایندگان برند ها بیشتر از فروشندگان نمونه به این موضوع علاقه نشان میدهند.

بازرسی برای بسیاری از بازارهای سطح شهر مثل بازار تجهیزات پزشکی، تولیدات شیمیایی، محصولات غذایی،بازار های بسته بندی لوکس خیلی مهم است.

مثلا بخش تولیدات دارویی تمایل دارند که بیشترین دقت را در کنترل مقررات دارو داشته باشند و این مسئله برای آنها لازم و ضروری است، چرا که تولید کنندگان دارو می گویند که بسته بندی بهداشتی برای آنان اهمیت زیادی دارد چون با سلامت مردم در ارتباط است و نیازمند پاکی و تمیزی فراوان است. به همین دلیل بایستی دستور العمل های بی عیب و نقصی به اجرا در آید که سلامت مشتری را تضمین کند و به وی اطمینان دهد که کالای خریداری شده کاملا سالم و بهداشتی است. البته جای تعجب نیست که شرکت های دارویی بواسطه محصولی که تولید می کنند با ترکیبات پیچیده، در واقع بر لبه یک تیغ چند لبه برای بازرسی و کیفیت و کنترل برای تولیدات زیست محیطی قرار گرفته اند و از نظر بازرسی کاری دشوار دارند و مسئله بازرسی برای آنها مسئله ای حیاتی در زنجیره ایمنی است.

براساس گفته امیر دکل (Amir Dekel) مدیر واحد کسب و کار شرکت ایسرا ویژن ( ISRA Vision ) وقتی به سیستم بازرسی در صنعت چاپ نگاهی اجمالی می کنیم، متوجه می شویم که موضوع چاپگر ها، اندازه و سایز صفحات چاپی، پهنای باند شبکه وب و سرعت، بایستی به عنوان لایه های زیرین و فرعی چاپ در نظر گرفته شود. این ها برای موارد دلخواه مثل مقایسه فایل های pdf ،کنترل فشار، اتمام کنترل کار ماشین، جمع آوری اطلاعات استفاده می شوند. من در میان سیستم های بازرسی مجود در بازار سیستم( AVT) را که سیستمی کاملا اتوماتیک است و در شبکه وب به عنوان یک برنامه کاربردی است را پیشنهاد می کنم.

امروزه سیستم های بازرسی چیزهایی را بیشتر از بازرسی چاپ در نظر می گیرند و در نتیجه به وسایل بیشتری هم نیاز دارندکه برای اپراتورها و مدیریت خانه چاپ، برای کنترل ماشین های چاپ،رنگهای مناسب و مانا و پایا و جمع آوری اطلاعات در مورد محصولات تولیدی و نیز تولید آمار موثق را سیستم بازرسی باید انجام دهد و این باید به موارد بالا اضافه شود. اکثر بسته بندی های چاپی دارای تکنولوژی سریع شده اند اما در بعضی از موارد شاید که اپراتورها به آسانی به تکنولوژی سریع دست پیدا نکنند. البته اگر سیستم خوب کار کند این نگرانی به راحتی از بین م یرود و اپراتورها وقتی می بینند که چقدر سریع، سیستم مورد نظر عیوب را پیدا می کند و تمامی نواقص توسط سیستم بازرسی شناخته می شود، آسوده خاطر می شوند.سازمانی که سیستم بازرسی فعال دارد، این مزیت را دارد که نواقص و معایبش به راحتی برطرف شود و این مسئله بیشتر در پایان کار چاپ است که شناخته می شود و اپراتور بخوبی متوجه می شود که با استفاده از این سیستم تمامی نواقص رفع شده است و دیگر وجود ندارد .

تصور کنید که از آستین یک پیراهن برای معرفی یک شامپوی شوینده برای نشان دادن میزان شویندگی و پاکی بعد از شستشو پرینت بگیرند و در آن چاپ تقابل رنگ سفید و سیاه در بعضی از قسمت های این آستین بوجود می آید که براحتی قابل تشخیص با چشم انسان واستفاده از شبکه وب نیست، اما این تصویر روی بطری که قرار می گیرد براحتی قابل تشخیص است. بنابر این همانطور که متوجه شدید سیستم بازرسی یک جفت چشم حساس را تهیه می کند که خیلی چیزها را فراتر از چشم انسان می تواند ببیند و قبل از اینکه شبکه وب آن مورد را اضافی و ضایعه بداند، به شما هشدار می دهد .

اسکنر رول فرمت بزرگ کاربرد اسکن پوسترها و جعبه ها و کارتن ها و بسته بندی ها را دارد

جاناتان هو (Johnathan Hou) مدیرتکنولوژی شرکت گلوبال ویژن (Golobl Vision) می گوید :

چاپچی های بسته بندی بیشتر به دنبال، کیفیت واضح تصاویر و علامت های راهنما هستند در این مورد، دستیابی آسان و ارائه آموزش و پیشنهادها می تواند مفید باشد. شرکت های زیادی هستند که یک سیستم با مگاپیکسل بالا را نصب کرده اند که روی کاغذ بزرگ و خوب به نظر می رسد اما مردم کیفیت سنسورها و تاثیر منفی آنها را بر چشم نمی دانند و از آنجا که سلامتی افراد اهمیت زیادی در بازرسی دارد، چیزی را که برای سلامتی زیان آور باشد را نمی پذیرند. وی ادامه داد که سیستم بازرسی و دست اندرکاران آن به مدیریت شرکت این تعهد را می دهند که آموزش خوب برای کارکنان و برنامه مناسب برای پیشرفت شرکت ارائه دهند و به دنبال آن برنامه اجرائی متناسبی را نیز برای همه موارد سازماندهی کنند. استفاده از سیستم بازرسی واقعا یک سرمایه گذاری است و با این وسیله شما می خواهید از ساختار آموزشی و اجرایی شرکت حمایت کنید تمام این موارد به شما کمک می کند که کار خود را به میزان زیادی افزایش دهید و از سیستم بازرسی مفید در چاپخانه خود نهایت استفاده را ببرید. البته خرید یک سیستم با کیفیت بالا مهم است ،ممکن است شما با خرید یک سیستم ارزانتر مقداری از پولتان را هم پس انداز کنید. اما اگر فاز اجرایی را بخوبی به حساب نیاورید و به آن توجه نکنید امکان ندارد که به حداکثر مزایای در نظر گرفته شده با هزینه های عملیاتی بلند مدت برسید.

وی استفاده از فرمت بزرگ رول اسکنر از شرکت گلوبال ویژن( Global Vision )را پیشنهاد کرد که کاربردهایی مثل چاپ اوراق، چاپ پوستر، چاپ الحاقیات،چاپ لیبل ها، چاپ کارتن ها، چاپ جعبه ها، فویل ها، ورقه های مرطوب، بسته بندی های انعطاف پذیر و اسکن های ناملموس را در بر می گیرد. خطر نداشتن یک سیستم بازرسی اتوماتیک در کار چاپ مثل این است که انسان خود بخواهد خطاهای کار را پیدا کند که ممکن است وقت زیادی تلف شود چرا که هر انسانی موارد مورد بازرسی را از زاویه دید خود می بیند انسان ها در بازرسی ممکن است.

بدنبال موارد مختلفی باشند و نظر یک فرد با نظر دیگری ممکن است متفاوت باشد ولی برای ماشین همه یکسانند و استفاده نکردن از سیستم های پیشرفته بازرسی مکانیزه ممکن است در رقابت های کسب و کار ، باعث به خطر افتادن کار شما شود. هو ( Hou ) گفت :با نصب سیستم های بازرسی از مرحله پیش از چاپ با استفاده از تکنولوژی های برتر و پیشرفته تر یک شرکت می تواند از روی دادن خطاها از ابتدا جلوگیری کند. همانطور که می دانیم بررسی دقیق فایل ها، درجه بندی بارکدها و متون از جمله از تکنولوژی های جدید قبل از چاپ هستند که به ما در یافتن خطاها قبل از اینکه چاپ به مرحله پایانی برسد، کمک می کند.

چه گمان کنید که نیاز به سیستم بازرسی از بخش تولید و یا از بخش کنترل کیفیت دارید یا نه سیستم بازرسی به عنوان بخشی از تلاش مستمر کارکنان برای بهبود کارهای شرکت به حساب می آید و نشان می دهد که کارکنان چطور با استفاده از سیستم بازرسی می توانند کیفیت کارشان را افزایش دهند. سیستم بازرسی دقیق باعث می شود که فرایند بازرسی تنها به بخش پایانی ختم نشود، بلکه نشان می دهد که تمام بازرسی ها با دقت فراوان از تمام مراحل یعنی از مرحله پیش از چاپ شروع و پول انداخته شما را در یک دوره بلند مدت حفظ می کند وی در آخر به این نتیجه رسید که سیستم های بازرسی واقعا با گرفتن عیوب و نقایص به عنوان بیمه نامه عمل می کند و این یک سرمایه گذاری خوب است و نه یک هزینه…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *