Home » نقاشی » آشنایی با هنر نقاشی

آشنایی با هنر نقاشی

هنر نقاشی عمل بکار بردن رنگ دانه محلول در یک رقیق کننده و یک عمل چسباننده ( یک چسب) بر روی سطح نگهدارنده مانند کاغذ یا بوم یا دیوار است. این کار توسط یک نقاش انجام می شود. این واژه بخصوص زمانی به کار می رود که یک کار حرفه شخص مورد نظر باشد. قدمت نقاشی در بین انسانها، شش برابر قدمت استفاده از زبان نوشتاری است.

در قیاس با نقاشی ، طراحی، سلسله عملیات ایجاد یک سری اثر و نشانه با استفاده از فشار آوردن یا حرکت ابزاری بر روی یک سطح است.
یک روش قابل اجرا برای تزیین دیوارهای یک اتاق با استفاده از نقاشی در ساختار جزییات کار موجود است.
این مقالع بیشتر برای نقاشی ورای سطوح با دلایل و اهداف هنری است. نقاشی از نطر بسیار از افراد، در زمره مهمترین شکل های هنر قرار دارد. وقتی واژه نقاشی یا نقاشی کردن به میان می آید طبیعتا پدیده ای در نطر ما مجسم می شود که از ترکیب رنگ ها بوجود آمده و به دست انسان ها ساخته شده است.

بعضی ها تصور می کنند که نقاشی یعنی تقلید طبیعت و انتظاراتشان از یکک نقاش این است که هر آنچه می بیند به روی بوم منتقل سازد.این انتظار غلط راه را به روی خلاقیت هنری و گسترش اندیشه بسته و او را در چارچوب تقلید و دوباره سازی واقعیت محدود می سازد. نقاشی یعتنی به وجود آآآآوردن پدیده ای که وجود خارجی ندارد و هنرمند با ابزارهایی که در اختیار دارد آن را پدیده را از نیستی به هستی به وجود می آورد.
دو طرز بیان در هنر نقاشی موجود است : نقاشی تصویری و نقاشی انتزاعی .
نقاشی تصویری :
این نقاشی شامل سبک های متنوعی است. هنرمند با توجه به اشکال موجود مثل انسان، حیوان، درخت و میوه ترکیباتی می آفریند و با سلیقه ای که در رنگ آمیزی و ترکیب اشیا به کار می برد اثری می افریند که نمایشگر شکل های شناخته شده است.نقاشانی که طبیعت را مدل قرار داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *